Spanxi tootemargi ja filantroopia asutaja juhendab lihtsat reeglit: "See on lõbus teha raha, see on lõbus kulutada, see on lõbus jagada"

Kuidas muuta $ 5000 ühe miljardi dollarini? Küsige Sarah Blakelyt, 47-aastast, Florida päritolu Clearwateri nime ja dollarit miljardit. Ei ole hea, kui olete praegu kõnekeskuse operaatorina. Tänase TED-i konverentsi täht kaks korda viskas LSAT-i kohtulikku eksamit, ei sobinud Disney's Goofy rolliga ebapiisava kõrguse tõttu ja töötas reisikäitlejana juba 17 aastat ning üritas fakse mitme aasta jooksul müüa. Saara võttis käed käest hoonetest välja, tema visiitkaardid lõhuti ja visati välja. Enamik "külma müügi" ei kroonita kellegi eduga, kuid tulevase miljardäri parimat väljaõpet ei saa välja leiutada. Tema vabal ajal austas ta oma harjumusi amatöörina stand-up show. Nagu võisid arvata, ei olnud see väga naljakas.

Edu - või pigem statistiliselt võimalik ühe saatuse ebaõnnestumise võimaluse realiseerimine - jõudis Sarale 1998. aastal, kui 27-aastasel tüdrukul oli keeruline ülesanne: otsida täiuslikuks uutes kitsastes valgetel pükstel. Loomulikult võis Sarah jõusaali jõuda sagedamini ja mitte süüa pärast kuut õhtut, kuid see oli liiga hilja. Säilitatavaid sukkpüksteid oleks võimalik kanda, kuid siis oleks üks kõige kohutavamad moodsad patused - satiinlitest sulguvad sukkpüksid. Ja see läks ära Blakelyle: mis siis, kui sa lihtsalt lõigaksid sukkpükse ja jätaks ainult selle, mida vajate? Brilliantly lihtne. Sarah tuli kogu õhtu ja järgmisel päeval otsis ta juba Interneti kaudu teavet patendi registreerimiseks. Lõpuks registreeris ta patendi ise, kuna tal polnud advokaatidel raha.

Sarah investeeris oma ideesse kõik, mis tal oli - 5000 dollarit ja mina. Nädalat läks ta enda kätega tehtud prototüübiga tehastesse. Ta jäeti eitamata muidugi ilma ettevõtlushariduse ja -kogemuseta, kuid kuidas ta võis eilsel faksimüüjal segi ajada kümnenda ebaõnnestumisega? Lõpuks nõustus keegi lihtsalt kahjuks abistama.

Kui see jõudis müügile, näitas Spanxi uus tegevjuht pretsedenditult järjepidevust. Sarah helistas sõna otseses mõttes kõigile, keda ta teadis, alates sõpradest kuni inimesteni, kellega ta läks 25-aastaselt tagasi lasteaiasse. Ta isiklikult veetis kaks aastat esimeses võrgustikus, mis leppis kokku Neiman Markuse levitamises: ta juhendas müüjaid, rääkis klientidelt ja pidevalt nihutas oma paranduslikku aluspesu kõige kaugemast nurgast kassasse. Esimese aasta müügitulu oli 4 miljonit dollarit.

Kaks aastat hiljem teatas suur kaalulanguse spetsialist Oprah Winfrey, et Spanx on tema aasta lemmiktooteks, ning kutsus Sarahi tema show'iks. Parim reklaam ei saanud tulla. Müük hüppas 10 miljonile dollarile ja juba 2011. aastal oli Blakeli tulude hinnang erinevatele hinnangutele 250 miljonit dollarit. 41-aastaselt sai Sarah Blakely noorim iseseisev miljardär naine maailmas. Tal on endiselt 100% Spanxi aktsiatest ja võib end turvaliselt kutsuda alglaadimise kuningana (väikeettevõtete rahastamine ainult tema enda sisemiste allikate kaudu. - Forbes).

Nimega Spanx on saanud leibkonna nimi ja ettevõte ise on üks maailma suurimaid rõivatootjaid. Spanx toodab juba nii naistele kui ka meestele rõivaid. Spanx ei ole ikka veel avalik-õiguslik ettevõte ja selle finantsnäitajaid ei ole avalikustatud, kuid ekspertide sõnul võib aastane tulu olla 500 miljonit dollarit ja müügi geograafia hõlmab rohkem kui 50 riiki.

Mida muudab Sarah Blakely oma aega ja energiat? Ärge unustage oma teed Forbesi nimekirja, ta unistab naisi, kes võtavad rohkem riske ja on valmis neid nii palju abistama kui võimalik. Aastal 2013 sai Blakely Anneeritud laenuandja Grameen Americai, mikrokrediidi organisatsioonile, kes andis naistele naissoost mikrolaene. Vastupidi võib näha ka tegelikkunstikollektsiooni "Shark Tank" žürii poolt, kus ettevõtted alustasid investeeringuid äriklassi härjadest. Üks selline projekt on Alice'i tabel. See firma juhib naiste õpitulemuste vormis seminare. Sarahi isiklik investeerimine ettevõttesse oli 250 000 dollarit, mille eest sai ta 10% osaluse.

2018. aastal sai Blakely koos Google Ventures'i ja Goldman Sachsiga TheSkimmi käivitamisel C-seeria investoriks käivitusprogrammi, mis algas linnakodanikele suunatud uudiskirjaga ja lõpuks laienes täieõiguslikuks meediafirmaks. Koguinvesteering oli 12 miljonit dollarit, neid kasutatakse selleks, et veelgi laiendada vaatajaskonda, mis praegu on 7 miljonit inimest.

Sarah Blakely ühendas hiljuti maailma rikkaima inimese Jeff Bezosiga ja investeeris fondi Rise of the Rest. Selle peamine eesmärk on toetada alustajaid, kes ei asu New Yorgis, Bostonis või Californias, kus 75% kõigist USA riskikapitaliinvesteeringutest lähevad. Fondi investeeringud, mis ulatuvad nüüd 150 miljoni euroni, on piiratud ühe miljoni dollari suurusega ettevõtetega ja AOL-i Ameerika meedia konglomeraat Steve Case asutaja.

Aastal 2013 sai Sarah esimeseks miljardäriks naiseks, kes liitus Billi ja Melinda Gatesi korraldatud andmisega, andes üle poole oma õnnist heategevusena. Olles juba annetanud heategevuseks 20 miljonit dollarit, tegi Blakely hiljuti koostööd kodanikualgatuse keskusega ning investeeris veel 300 000 dollarini kaheksa naisprojekti, mis lahendavad sotsiaalseid probleeme. Nende kahe projekti tulud ületasid 1 miljonit dollarit. Esimene projekt on Goodr, mis aitab võidelda nälja vastu, pakkudes neile, kes vajavad toitu, mis jääb kauplustes ja restoranides jätkuvalt välja. Teine - TILA Studios, aitab edendada mustade naiste kunsti. Seal on SwemKids, kelle töötajad õpetavad lastele madala sissetulekuga peredel ujuma.

Väljas on naiste ja ettevõtluse toetustest kaugel investeeringuid. Koos Apollo Management Fondi asutaja Anthony Ressleriga ostis ta Atlanta Hawksi korvpallimeeskonna. Sarahi abikaasa, ettevõtja Jesse Ytsler, kes samuti salvestas pisipiltidega pseudonüümi Jesse James, sai hobuste pärast fänniks Hawksi pärast hiljuti Atlanta 2008. aastal elama saanud noorpaari. Suurepärane alternatiiv sidemetele ja sokkidele kingitusena teie armastatud abikaasale!