Enamik ettevõtjaid juhib oma raha oma enda ettevõttega ja esialgu on nende projektidel tugev finantsnädal. Kui soovite käivitada esimese investeeringu tegemiseks, peate salvestama, aga mitte üldse

Kui otsustate veebipoodi avada, saate hõlpsalt leida prototüübi ja tõhusa ärimudeli - täna on see traditsiooniline ettevõte. Teine asi on põhimõtteliselt uue ettevõtte käivitamine, kui teil on idee juba olemas, kuid selle elujõulisuse kohta pole veel ühtegi tõendit. Proovide ja vigade abil peate kontrollima, kas toode on turul nõudlik. Ja seda tuleks teha range majanduse tingimustes. Kuna projekti algse rahastamise võimalikke allikaid on vähendatud kolme F-sõbra, perekonna, lollade (sõbrad, sugulased ja lollid), mis on tavaliselt kõik ühesugused sugulased ja sõbrad. Seepärast on enne tootmise algust (enne investeeringut) vaja vähendada kõiki võimalikke kulusid.

Säilitamine eelseisundi etapis

Selles etapis töötavad asutajad ilma palgata - tulevikku. Meeskonna kokkupanekul on oluline järgida reeglit: meeskonna oskused ja pädevused peaksid katma kõik käivitamise vajadused. Ühekordse töö eest saate maksta - näiteks joonistatud logo jaoks. Kuid kui teil on korrapäraselt vaja, et keegi midagi tööd teeks, võtke see inimene meeskonda: anna talle osa, ütle talle, kui rikkad ta saab mõne aasta pärast. Või võite ise selle valdkonna - see on veel üks majanduslik režiim mitte ainult majanduse huvides. Vastasel juhul ei ole meeskond pädevust omav isik.

Juriidiliste isikute, patendi, kaubamärkide registreerimine selles etapis võib olla raha ja aja raiskamine. Kuna idee ei saa tulistada, siis meeskond põleb ja laguneb. Asutajad on alustajad, kes registreerivad LLC, uskudes, et sellisel viisil pakuvad nad potentsiaalsete investorite silmis projekti väärtust. Või nad isegi registreerivad välismaise äriühingu, et aktsiaid ametlikult fikseerida osalejatele. Investorid on huvitatud väga erinevatest asjadest. Suurte kulude tõttu ei mõjuta teda muljet, ja juriidilise isiku olemasolu varases staadiumis võib tehingu veelgi keerulisemaks muuta. Osalejate aktsiad võivad olla tagatud härrasmeeste kokkuleppega. Kui teie meeskonnas pole sellist usaldust, arvake, et teil pole meeskonda.

Kontor on ka majandusüksus. Paljud Silicon Valley uustulnukad algasid garaažides. Väike meeskond võib koguda korteris, kohvikus, koostöös.

Turundus: kui otsite ärimudelit, ei pea te reklaamil palju raha kulutama. Alusklientide loomine liiga vara üles ehitamiseks. Vaja on leida kõige odavam kanal, kuigi väga väike, et meelitada väikest kasutajakanalit nende käitumise analüüsimiseks ja mõõtmiste tegemiseks: hindama registreerimisel tehtud konversiooni, selgitama, kas nad kasutavad seda toodet, olenemata sellest, kas nad tagastavad.

Te ei saa säästa aega hüpoteeside määramisel ja katsetamisel. Kas käivitus kas areneb - esitab ja testib hüpoteese - või on surnud. Te ei pea teeninduse viimistlema minema, ilma toote tunde minemata: ilma, et empiiriliselt määratakse teie toote jaoks loodud probleemi parim lahendus. Nii juhtub, et praegune hüpotees ei õigusta ennast ja toodet tuleb kardinaalselt muuta. Käivitamisel nimetatakse seda "pööramise tegemiseks" - idee muutmist, ja siis mõned asutajad tunnevad endast vabandust tehtud töö ja kasutatud raha eest. Nad on aeglased, kaotavad aega või suudavad silma probleemile sulgeda ja projekti ei arenda.

Siin saate meenutada Airbnb'i ajalugu. Projekti algne idee on konverentsile tulevatele inimestele odav ööbimine ööpäevaringselt täispuhutavate vooditega. Kuid ta ei müünud. Edusammude suunas tegi ettevõte mitu pöördepunkti, enne kui ta sai nüüdseks. Ja täispuhutav voodi jäi pealkirjas.

Säästud investeerimisetapil (seeme)

Seega on idee katsetatud ja on saadud toote nõudluse kinnitus: on olemas tõelised andmed, mis investoritele võib näidata, et nad usuvad projekti. Selles etapis ei võta ettevõte veel nii palju raha ja selle ebaõnnestumise oht on ikka veel kõrge: Venemaa turul ületab see etapp ainult 10% projektidest. Seepärast on investorid ettevaatlikud: keskmiselt on turul esimene investeerimissektsioon 100 000-500 000 dollarit. Seega, kui olete saanud investeeringuid, peate suutma ka säästa, aga ka teisel.

Esimene asi, mida säästa, on teie palk. Investorid ei anna raha äriplaanile, mis määratleb asutajate ruumi palgad. Sest ilmneb huvide konflikt: olles määranud endale palga turust kõrgemale, asutaja üritab teenida raha investoritele, mitte oma ettevõttele, mis on ikka veel väga kaotanud. Asutajate peamine motivatsioon käivitamisel on nende osa, mis peaks kasuks, kui projekt korralikult areneb. Kui saate lõbusat palka, siis olete vähem mures projekti arengu pärast.

Suurendades kallide töötajate töötajaid, riskite ka kiirelt murdma. Ettevõtte palgafond (FOT) kipub pidevalt kasvama. Salvesta see võimaldab:

- põhitöötajate võimalused: võimalus omandada aktsiaid, saada aktsionäriks, on spetsialistide tugev motiiv;

- koostöö kaugeleasetusega kogenud spetsialistidega: kui puudub vajadus kontoris viibiva isiku tehnoloogilise järelevaatamise järele, võta töötaja kaugesse kohta (kaugtöö tähendab madalamat palka ja suuremat kandidaatide valikut);

- noorte andekate professionaalide värbamine, kes saavad kiiresti õppida;

- interni kutsumine ülikooli kokkuleppel.

Ärge täitke personali - palgata võimalikult vähe töötajaid. Paljud inimesed arvavad, et suure hulga töötajate puhul saate kiireloomulise supertoidu kiireks siseneda turule, kuid on sageli vastupidine. Tundub, et peate kedagi tööle saama? Esmalt proovige probleemi ise lahendada. Laenutage inimene juhul, kui peate seda probleemi korrapäraselt lahendama.

Tehnika puhul võib ka salvestada:

- Ärge ostke seadmeid, kui töötajad saavad oma arvutis töötada. Sellisel juhul saate rentida korraldada, lisades selle inimesele seadme kasutamise eest;

- kasutada soodusmäära. Paljud teenused nagu gitlab / kodakondsus / pivotal on tariifid alustavatel ettevõtetel. Tavaliselt on viiest (või vähem) inimesest meeskonnad vabad;

- opensource. Avatud teenustel on puudusi, kuid nende peamine eelis on tasu puudumine. Näiteks sisemise kommunikatsiooni jaoks on makstud Slacki asemel tasuta Rocket.Chat.

Nagu maksude osas, on neid erinevaid võimalusi tõhusalt ja seaduslikult optimeerida. Kui ettevõte kasvab vähe, peaksite võtma kogenud finantsdirektori, kes teab kõiki neid nüansse. Ta maksab tagasi oma palga. Näiteks näeb seadus ette, et ettevõtted, kes pakuvad laia valikut IT-teenuseid, saavad kindlustusmakseid kaks korda vähem - 14% palgast 30% asemel. Selleks peate akrediteerima sideküsimuste ministeeriumis. Kuigi teie ettevõtte tulud ei ole jõudnud 2 miljoni rubla kuus, saate hoida kontot allhanke korras ja säästa peamist raamatupidajat. Kui käivitamine on seotud uurimistegevusega ja saate aru, kuidas seda kommertsistada, siis võite saada Skolkovo Fondi liikmeks. See programm annab laialdasi eeliseid. Peate investeerima lahe spetsialistile, kuid see on seda väärt: see aitab kaasa toote konkurentsieelistele.

Mida ei saa salvestada

Ja siin me jõuame kohale, kus investeerimisetapi käivitamist ei ole võimalik salvestada.

Te ei tohi mingil juhul päästa toote kvaliteeti. Kui turg on uus ja projektil pole konkurente, siis saate kiiresti kasvada ainult turunduse kaudu. Aga niipea, kui ilmub parema toote konkurent, saavad inimesed sellest kohe teada. Hea näide google 1990. aastate lõpul oli Internetis palju suuri otsingumootoreid. Kes mäletab AltaVistat või Lycosit?

Eelseisundi etapil oli võimalik säästa turustamisel, kuid nüüd peame kiiresti kasutajabaasi üles ehitama. Tavaliselt on turundus suureneva projekti kulude osakaal: kokku on rohkem kui pooled kogukuludest. Algaja alustajad usuvad sageli müüdidesse viirusliku mehaanika kohta suusõnaliselt - nad tahavad mõelda, et nad on välja pakkunud sellist lahe mõtet, et ta müüb ise. Kuid selliseid näiteid on vähe ja peaaegu kõik neist on sündinud Internetis. Kui teil on lahe toode, võib suuõpetaja lisaks traditsioonilisele turuleviimisele töötada, kuid kuni suure kasutajabaasi kogunemiseni töötab see tööriist halvasti. Ja selleks, et kiirelt tööle võtta, vajate turunduseelarve.

Kokkuvõte

Iga alguses tee alguses ootab rahalist nälga. Mõnikord isegi ammendumine. Kui oled surma äärel ja kogu töö külmutamine, peaksite veel meeles pidama, et õnne pole raha. Mõnikord on spetsialistid valmis tegema ideed, kui see on ilus ja paljutõotav. Sellised inimesed on väga väärtuslikud, nad on meeskonna tuum, käivitamise peamine ressurss. Siiski on parem vältida äärmuslikke olukordi ja õppida teiste inimeste õppetundidest. Meie kogemusest on kaks neist.

1. Kui teil on mõte ja raha pole, peate päästa kõik peale arendustegevuse otsimise. Hüpoteeside testimisega ei saa salvestada - on vaja tulevase toote parameetreid täpselt kindlaks määrata.

2. Pärast seemneinvesteeringu saamist võite salvestada kõik, välja arvatud kõrgekvaliteedilise toote ja müügiedenduse loomine.

Vastavalt Ameerika Ühendriikide uurimisfirma CB Insights andmetele hinnati ebaõnnestumise põhjuseid mitmesaja ebaõnnestunud käivitusprotsessis: 42% - ei vaja toodet või teenust turunõudluse, 29% vastanutest väitis sularaha puudumist, 23% - ebasobivat meeskonda, 19% - liiga tugev konkurents, 18% - probleemid hinnakujunduse ja kulude hindamisega. Veel 17% vastanutest ütlesid halva või sobimatu peamise toote ning ärimudeli puudumise kohta. Seega alustavate ettevõtete loojad leiavad, et põhinäitajad, mis määravad, kas käivitamisel on tulevik, ei ole mitte ainult raha, vaid ka hea meeskond, kvaliteetne toode ja turunõudlus.